Use the diagram below to answer this question The average total cost when 20 units are produced is
A.
₦20.00
B.
₦23.00
C.
₦13.00
D.
₦15.00
Answer: D
To see detailed solution to this question and thousands of other questions offline, download TestDriller UTME. Practice rigorously for UTME, enjoy educational games, summary of JAMB literature books, compete with your peers, win prizes and more.